ZAYIFLAMA

Zayıflama Uygulamaları

Kişinin ihtiyaçlarına özel, son teknoloji cihazları ve dermokozmetik ürünleriyle çözümler sunan Glory Güzellik Merkezi, uzman kadrosuyla sağlıklı kilo vermenizi ve zayıflamanızı sağlıyor. Hayatınızı selülit ve bölgesel yağ fazlalıkları gibi sorunlardan uzak, formda bir vücutla geçirmenize imkan veren uygulamalar sunuyor.

Başlıca Yöntemler

SOĞUK LİPOLİZ

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerini belirli bir dereceye kadar soğutarak, bu hücrelerin vücuttan atılmasına olanak tanır. Liposuction gibi cerrahi bir işleme gerek duymadan yağ hücrelerini dondurup daraltır ve büzülerek bozulmasına neden olur. Biyolojik ismi “apoptosis” olarak bilinen bu süreçte yağ hücrelerinin yapısı bozulduğu için kendilerini imha ederler ve bir daha gelişemezler. Bu da soğuk lipolizi diğer bölgesel incelme metodlarına göre daha tercih edilir kılar.

Soğuk lipoliz genelde yağ yoğunluğu fazla olan bölgelerde tercih edilir. Soğuk lipoliz işlemi uygulandıktan sonra vücutta başlayan süreç yağların kendilerini imha etmesi ve vücuttan atılmasıdır. Bu süreç ortalama 2-6 ay sürer. 2 ayda sonuç görseniz dahi 6 aya kadar vücudunuz yağ hücresi atmaya devam edecektir. Bir seansta yapılan bölgedeki ortalama yağ atımı %40 dolayındadır.

SOĞUK LİPOLİZ YAPTIRANLARIN TECRÜBESİ

Soğuk lipoliz işleminde uzmanınız istenen bölgelere estetik cihazın başlıklarını bağlamadan önce özel bir bezi uygulanacak alana yapıştırır. Sonrasında cihazın başlığını buraya getirdikten sonra işlemi başlatır. İlk başta yağlı derinin vakum ile çekildiğini ve soğuduğunu hissedersiniz, sonrasında vücudunuz bu duruma alışır. İşlem bir bölgede 1 saat sürer.

Bİr Bakışta soğuk lİpolİz

Kullanılan Yöntem

Yağ hücrelerini dondurarak parçalama

SEANS SÜRESİ

Ortalama 60 dakika

SEANSLAR ARASI SÜRE

Aynı bölge için minimum 1 Ay

SONUÇLAR

2-6 ay içerisinde görülür

DONDURARAK ZAYIFLAMA SONRASINDA

İşlem sonrasında normal hayata dönülür. İşlemin uygulandığı bölgede biraz kızarıklık ve bazı durumlarda morarma görülebilir ancak birkaç gün içerisinde normale döner. İşlemden sonraki 6 ayda vücut yağ atmaya devam eder.

SOĞUK LİPOLİZLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

RADYOFREKANS

Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir.
Nasıl çalışır?
Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.

Amaç nedir?
Amaç ısıtılan(tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır(normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

RADYOFREKANS YAPTIRANLARIN TECRÜBESİ

Fraksiyonel radyofrekans uygulamasından önce anestezik etkili krem uygulama yapılacak alanlara sürülür. Sistem uygun dozlara ayarlandıktan sonra uygulama başlanır. Uygulama sırasında herbir alandan 2-3 kere geçilir.

Bİr Bakışta RADYOFREKANS

Kullanılan Yöntem

Vücut yağının yakılması

SEANS SÜRESİ

Bölgeye göre değişmekle birlikte 1 saati aşmamaktadır.

SEANSLAR ARASI SÜRE

En kısa tedavi aralığı 2 hafta,en uzun tedavi aralığı 4 haftadır.

SONUÇLAR

2-6 ay içerisinde görülür

RADYOFREKANS UYGULAMASI SONRASINDA

Radyofrekans yöntemi ile bölgesel tedavinin 3 etkisi vardır.

1.Etki : Temel Mekanizma : Radyofrekans su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir.
Tedavi sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar.Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.

2.Etki : Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar.

3.Etki : Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir.Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir.Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır.

RADYOFREKANS İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Isı nasıl kontrol edilir?

  Özel olarak imal edilmiş infrared termometre ile ölçülür.Tedavi süresince ısı sürekli ölçülür.

 • Hangi bölgelerde uygulama, hangi başlık ile yapılır?
 • Bipolar ve Unipolar başlık nedir?
 • Tedavi Süresi ?
 • Uygulama acı vermekte midir?
 • Tedavide cilt renginin koyu olması bir sakınca mıdır?
 • Tedavi aralığı?
 • Tedaviden nasıl sonuçlar beklemeliyiz?

KAVİTASYON

Ultra Kavitasyon; 20 ila 70 Khz aralığında bulunan spesifik ultrason dalgaları akustik Kavitasyon etkisi oluşturma özelliğine sahiptir. Odaklanmış yüksek enerji dalgaları (akustik kavitasyon) yağ hücreleri ve selülitin intertistiyel sıvıları içinde gaz formunda mikrokabarcıklar meydana getirir. Sıvıların birbirini izleyen değişim evreleri negatif basınç ve pozitif basınç sonucu yağ hücreleri şiddetle içeriye doğru patlar. Bu patlamalar esnasında bir mikro saniyede 1,000 atmosferlik basınç ve 5,000 C sıcaklık açığa çıkar. Bunun neticesinde karaciğer tarafından metabolize edilecek denatüre olmuş yağ hücreleri ve su serbest kalır.

KAVİTASYON YAPTIRANLARIN TECRÜBESİ

Uygulama başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekir. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için mutlaka uyulması gereken bir kuraldır. Uygulama, haftada bir yada iki seans olmak üzere, kişinin durumuna göre 8-10 seansta tamamlanır. Bir seans ortalama 40 dakika sürüyor. Uygulama yapılacak alandaki deriye jel sürüldükten sonra cihazın uygulama başlığı o alanda gezdirilmektedir.İşlem tamamen ağrısızdır.Seans süresince kulağınıza ıslık gibi bir ses gelecek olup,tamamen zararsızdır. Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir.Bu parçalanan yağların karaciğer ve böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır.En az 2 lt su içmek gerekmektedir. İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında ciddi bir incelme görülür. Sonraki seanslarda bu incelme tabiî ki azalarak devam eder. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için,yağsız diyet,bol su içilmesi önerilir. Lenf drenajı hızlandırılarak parçalanan yağların atılımı hızlandırılır buda yaklaşık 1 hafta kadar sonra yağ ağırlığından kayıp olarak karşımıza çıkar.

Bİr Bakışta KAVİTASYON

Kullanılan Yöntem

Basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir

SEANS SÜRESİ

Bir seans ortalama 40 dakika sürüyor. 

SEANSLAR ARASI SÜRE

10-15 gün aralıklarla

SONUÇLAR

2-6 ay içerisinde görülür

KAVİTASYON UYGULAMASI SONRASINDA

Kavitasyon tedavisi ile yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerine dönüşür ve hasta tarafından harcanabilir hale gelir. Yani hastanın sisteme girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrası tekrar ölçü alınır. Sonuç gerçekten yüz güldürücüdür. Mezuradaki rakamlar en az 2 maksimum 10 cm kadar azalmıştır.

KAVİTASYON İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Erkeklerde Bu Uygulama Yapılabilir Mi?

  Erkeklere uygulama rahatça yapılabilir. Bu sistemde erkek, kadın ayrımı yoktur.

 • Kavitasyonun Faydaları Nelerdir?

LENF DRENAJ

Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşım hızlandırılır. Böylece damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesine ortam yaratılır. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarının etkinliğini arttıran bir yöntemdir. Lenf drenaj; Aşırı derecede dolaşım bozukluğu olanlar ve ileri derecede dolaşım bozukluğu sorunu yaratan rahatsızlığı olanlar dışındaki herkese uygulanabilir.

LENF DRENAJ YAPTIRANLARIN TECRÜBESİ

Lenf Drenaj, Selülit, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında uygulanan basınca dayalı bir tedavi yöntemidir. Sellülitin ilk evresinde ve hafif bölgesel yağlanmalarda tek başına uygulanabileceği gibi ileri evredeki sellülit ve bölgesel yağlanmalarda kavitasyon programlarıyla birlikte kombine olarak da uygulanabilir. Diğer programlara eklenen lenf drenaj, sonucun etkisini ve kalıcılığını arttırmaktadır. Lenf drenaj cihazı ile gerçekleştirilen bu yöntem, ayak parmak uçlarından başlayarak bel bölgesine ve hatta boyuna kadar uygulanan yoğun bir masaj tekniğine dayalıdır. Bu masaj sayesinde lenf dolaşımı hızlanır.

Bİr Bakışta LENF DRENAJ

Kullanılan Yöntem

Düzenli aralıklarla basınç uygulama

SEANS SÜRESİ

Bir seans ortalama 30 dakika sürüyor. 

SEANSLAR ARASI SÜRE

10-15 gün aralıklarla

SONUÇLAR

2-6 ay içerisinde görülür

LENF DRENAJ UYGULAMASI SONRASINDA

Lenf sisteminin en önemli özelliği vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktadır. Gün boyu ayakta kalan kişilerde veya sürekli masa başında oturarak iş yapanlarda, çeşitli nedenlerle dolaşım bozuklukları oluşur. Bu bozukluk hem kan dolaşımını hem de lenf dolaşımını etkiler. Lenf dolaşımının bozulması sonucu başta sellülit olmak üzere pek çok hastalık meydana gelmektedir. Bu tedavide, lenfatik akım yönünde, farklı güçlerde basınçlar uygulanarak lenf dolaşımın hızlanması sağlanır.

Lenf drenaj işleminin her seansı yaklaşık 30-35 dakika sürer. Cihazımızın 10 farklı programı bulunmaktadır. Her programda 30 ile 120 mm/Hg arasında değişen basınç kuvveti hastaya göre programlandırılır. Uygulama ağrısızdır. Son derece dinlendirici ve rahatlatıcı bir masaj yapan bu cihaz vücutta özellikle bacaklarda oluşan ödem, ağırlık ve ağrı hissinin de azalmasına yardımcı olur.

10-15 seanslık kür sonrasında özellikle sellülitli bölgelerin dolaşımı artar ve toplanan sıvıların giderek çözüldüğü görülür. Böylece yağ hücrelerinin şişkinliği azalır ve kişi fark edilir bir biçimde forma girer.

LENF DRENAJ İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Lenf Drenaj Kimlere Uygulanabilir?

  Aşırı derecede dolaşım bozukluğu olanlar ve ileri derecede dolaşım bozukluğu sorunu yaratan rahatsızlığı olanlar dışındaki herkese uygulanabilir.

 • Lenf Drenaj ile kaç kilo verebilirim?
 • Lenf Drenaj Cihazı Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

G5 MASAJI

G5 masajı hızlı titreşimle ve iterek sıkıştırma yöntemi ile fazla yağların ve selülitli bölgelerin yakılmasını sağlar. Gerginleşmiş noktaları ve spazmları yatıştırmaya, ödemlerin ve yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asitin atılmasında yardımcı olur.
G5 masajı özellikle bölgesel zayıflamada kullanılan ve hızla yaygınlaşan yöntemlerden biridir. Aletle yapılan masaj sayesinde kan dolaşımı hızlandırır,yağların ve selülitli bölgelerin yakılmasını sağlar, ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır ve esneklik sağlar.
Masaj tüm vücuda uygulanabiliyor ancak özellikle kalça, bacak, kol ve karın bölgelerinde, selülitle mücadele amaçlı daha etkili olarak kullanılabiliyor. 
G5 Cihazı, selülit tedavisinde olduğu gibi bölgesel zayıflama konusunda da en etkili teknolojik yöntemdir. Yağ yakımı ile birlikte vücudun toparlanmasını sağlayan uygulama pasif jimnastik ile kombin edildiği zaman daha yüksek fayda edilir.

G5 MASAJI YAPTIRANLARIN TECRÜBESİ

Masaj uygulamasında, “Matrigen PPC” adı verilen özel bir krem kullanılmaktadır.  Bu krem, vücuttaki yağın atılmasını hızlandırır. Ayrıca masaj sırasında, krem harici, zayıflamayı hızlandırıcı yağlarda kullanılmaktadır. Bu sayede, kan akış hızı istenilen oranda arttırılmaktadır.

Bİr Bakışta G5 MASAJI

Kullanılan Yöntem

Fazla yağların ve selülitli bölgelerin yakılması

SEANS SÜRESİ

Bir seans ortalama 20-40 dakika sürüyor. 

SEANSLAR ARASI SÜRE

10-15 gün aralıklarla

SONUÇLAR

5. Seans sonrası 

G5 MASAJI UYGULAMASI SONRASINDA

G5 Masajı genellikle G5 Selülit için kullanılsa da çok daha fazlasını gerçekleştiren bir teknoloji olarak bakılmalı. Sadece cilt problemleri değil, sağlık için de fazlasıyla yararlı olan G5 cihazı, cilt sıkılaştırma, vücuttaki fazla yağların ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlama, ödem atma, kan dolaşımını arttırma gibi etkili tedaviler sağlar. Faydalarını her ne kadar sıralamaya çalışsak da bunu arttırmak mümkün. Sebebi ise oldukça geniş bir tedavi yelpazesine sahiptir.

G5 MASAJI İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

 • G5 masajı kimlere uygulanır?

  Cerrahi operasyon geçirmiş kişilerin, dinlenme dönemi süresince bu uygulamayı yaptırmaları önerilmez.

  Hamileler ve yeni doğum yapmış kişiler için bu uygulama önerilmez.

  Uyulama için, kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.

  Diyabet hastaları için önerilmez.

  Kardiyovasküler sorunları olan kişiler için sağlıksız bir uygulamadır.

  Epilepsi hastalarının G5 masajı uygulaması yaptırması sakıncalıdır.

  Regl dönemindeki kişiler için önerilmez.

 • G5 masajı nerelere uygulanır?
 • G5 masajı ne süre uygulanır?
 • G5 masajı fiyatları nedir?

PASİF JİMNASTİK

Pasif jimnastik bölgesel zayıflama yöntemlerinden biridir. Sadece bölgesel zayıflamaya yardımcı olmakla kalmaz, selülit tedavisi, saç çıkarma, vücuttaki şekil bozukluklarının giderilmesi gibi tedaviler için de kullanılır.

Pasif jimnastik elektroterapi denilen yöntem ile vücuttaki hedef bölgede bulunan kaslara düşük voltajlı elektrik akımı vererek kasların çalışmasını ve yağların yakılmasını sağlamaktadır. Pasif jimnastik ile bölgesel zayıflama tedavisi gören insanların tedaviden sonra kesinlikle bol bol su içmeleri gerekmektedir.

PASİF JİMNASTİK YAPTIRANLARIN TECRÜBESİ

Pasif jimnastik elektro terapi tekniği uygulanarak zayıflama sağlar. Çok sayıda elektrot ucuna sahip olduğu için, vücutta sadece tek bir bölgeye değil tüm vücuda aynı anda etki edebilir. Pasif jimnastik tedavisinde 9 farklı program bulunur bu sayede her bölge için farklı program uygulanır. Kime  hangi programın uygulanacağına karar verebilmek için hedef bölgesindeki yağların ne oranda olduğu tespit edilir.

Bİr Bakışta pasİf Jİmnastİk

Kullanılan Yöntem

Güç kaybetmeden spor takviyesiyle zayıflaması ve yağ hücrelerini sıkılaştıran bir yöntemdir

SEANS SÜRESİ

Ortalama 45 dakika

SEANSLAR ARASI SÜRE

10-15 gün aralıklarla

SONUÇLAR

Düzenli uygulanması halinde yaklaşık 20 seans sonra 1 beden incelebilirsiniz.

PASiF JiMNASTiK UYGULAMASI SONRASINDA

Pasif jimnastik uygulamasından sonra kişi bol bol su içmelidir. Böylece parçalanan yağlar vücuttan daha kolay bir şekilde atılmış olmaktadır.

PASİF JİMNASTİK İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Pasif Jimnastik (Elektroterapi) Nasıl Uygulanır?

  Pasif Jimnastik seansları ortalama 45 dakika sürmekte olup, pasif jimnastik uygulamasına alınmadan önce kişinin vücut yağlarının dağılımı ve yoğunluğunun tespiti sonrasında hangi pasif jimnastik programının uygulanacağı belirlenmektedir.

 • Elektroterapinin Zararları?

Glory Güzellik Merkezi haftanın 7 günü hizmet vermektedir.

glory güzellik denizli lazer epilasyon denizli glory denizli

Bizi arayın!

Bizi takip edin!

Tek tıkla iletişime geç!
© 2019 Glory Güzellik. Tüm Hakları Saklıdır.
Ry