Kuaför Uygulamaları

Güzellik için bakım şart, bakımın en etkili yolu Kuaförlük Hizmetlerinden geçer!

Kuaför uygulamaları, öncelikle kadınlar için çok önemli bir yere sahip. Kadınların saçları ve ciltleri, güzelliklerini ön plana çıkaran en önemli yerlerdendir. Kuaför salonu harici birçok kadın evde kendi imkanlarıyla kişisel bakımlarını yapmak istemesine rağmen, sonuç genellikle amatör bir şekilde sonuçlanır. Kuaför bölümümüz kişisel bakımda uzmanlaşan kişilerce yönetilip yürütüldüğü için sizin göremediğiniz en ufak detaylar dahi profesyonelce ele alınarak güzelliğin en ince detaylarına kadar işlenir. 

Tüm Kuaförlük Uygulamalarımız

Manikür Pedikür

Bakımlı olmanın ön şartlarından biri de manikür pedikürdür.
Manikür elleri ve tırnakları güzelleştirmek için yapılan bakım ve temizlik işlemidir. Genellikle iki haftada bir yapılmasına rağmen isteğe ve tırnağın yapısına göre haftada bir kere de yapılabilir. Uzmanları tarafından doğru tekniklerle yapıldığı takdirde estetik ve sağlık açısından çok faydalıdır. Yanlış yapılması durumlarında ise tırnak kırılması ve tırnak çıkması gibi ciddi sağlık sonuçlarına yol açabilir.
Manikür el ve tırnakları temizleme, tırnaklara şekil verme, el masajı, ölü derilerin alınması ve öje sürme aşamalarından oluşur.
Pedikür ise ayak bakımı ve güzelliği için yapılan bir işlemdir. Düzenli olarak pedikür yaptırma olanağı olmadığı zaman ayaklarımızı bakımsızlığa mahkûm etmiş oluruz.
Pedikür işlemi için önce tırnaklardaki varsa oje aseton ve pamuk yardımı ile temizlenir ve ayaklar ılık saf sabunlu suda 15-20 dakika bekletilir. Suda bekleyen ayak topukları ve tırnak etleri yumuşar.
Ayak törpüleme işlemi esnasında cildin hassas ve ince olduğu bölgelerden kaçınmak gerekir. 15 günde bir pedikür yaptıranların ve topuk derisi sert olanların her pedikürde topuk törpüsü yaptırmaları tavsiye edilir.
Tırnak dipleri törpü yardımı ile açılarak pediküre hazır hale getirilir. Tırnak diplerindeki ölü deriler tırnak eti makası ile ay şeklinde çok derin olmamak kaydıyla kesilir. Kanama yada derin kesme riski nedeni ile bu işlemin hijyenik koşullarda uzman kişiler tarafından yapılması önerilir.daha kolay bir yöntemdir. 

Parafinli El ve Ayak Bakımı

Parafinli El ve Ayak Bakımı, el ve ayakları nemlendirmek, yumuşatmak ve rahatlatmak amacı ile yapılan bir uygulamadır. Özellikle tatil dönüşlerinde güneşe maruz kalmış ciltlerde nemsizlik oranı düşerek, çok fazla kuruma görülür. Parafin bu anlamda cildi, güzel görünüme ve pürüzsüz sağlıklı görünüme kavuşturur.
Kış aylarında ise soğuktan kuruyan, çatlayan el ve ayaklarda parafin bakımları çok fazla kullanılmaktadır. Sıfırın altında seyreden soğuk havalar nedeniyle kuruyan, kimi zaman pul pul dökülen ellerimizin de yoğun bir bakıma ihtiyacı var. El ve ayaklarınızın soğuğa meydan okuyarak her zaman yumuşacık olmasını istiyorsanız, tercih edebileceğiniz yöntemlerden biri de parafinle yapılan el ve ayak bakımı.
Normal el ve ayak manikür ve pedikürünü düzenli olarak yaptırmanın yanısıra haftada bir parafin bakımı da cildi yumuşacık yapıyor. Her mevsim kullanılabilen parafin, içeriğinde hiçbir kimyasal maddenin bulunmadığı bol vitaminli özel bir üründür.
Hijyenik Parafinli El Bakımı:
Temizlenen tırnak ve ellere özel peeling uygulanır. Ardından nemlendirici masaj ile kan dolaşımı hızlandırılarak parafin uygulamasına geçilir. Eller; kişiye özel, tek kullanımlık ve hijyenik parafinde 20 dk bekletilir.
Hijyenik Parafinli Ayak Bakımı:
Temizlenen tırnak ve ayaklara özel peeling uygulanır. Ardından nemlendirici masaj ile kan dolaşımı hızlandırılarak parafin uygulamasına geçilir. Ayaklar; kişiye özel, tek kullanımlık ve hijyenik parafinde 20 dakika bekletilir. Uygulama cilde hızlı bir şekilde canlılık verir. Dokuyu koruyarak yaşlanma etkilerine karşı destekler.

Makyaj

Doğru yapılan bir makyaj herkesi ama istisnasız herkesi daha güzel yaparken yanlış yapılan makyaj ise güzeli de çirkinleştirir ve hatta yaşlı gösterebilir.
Güzellik ve makyaj kültürel olduğu kadar bir simetri işidir ve bir ışık oyunudur. 
Makyaj yapmak bir sanattır, boya küpüne dönmek değildir. 
Bayanların pek çoğu makyaj yapar. Çünkü bakımlı ve güzel görünme isteği doğalarının bir parçasıdır. Elbette makyaj yapmayı sevmekle, onu doğru uygulamak arasında farklar vardır.
Makyaj esnasında pudra kullanırken cildinizin doğal görünmesi için cilt tipini iyi tanıyıp, doğru ürün kullanılmalıdır.
Kuru bir cilt tipi için cildinize nem sağlayacak sıkıştırılmış pudra kullanılmalıdır. Yağlı bir cildi içim ise şeffaf toz pudra kullanmak yağlanmaya karşı daha etkili olacaktır.
Yuvarlak bir yüzü ince ve uzun göstermek için allığı elmacık kemiklerinin altından şakaklara doğru yayarak şakaklara da allık uygulanır. Allık yumuşak ve yuvarlak hareketlerle sürülmelidir.

Glory Güzellik Merkezi haftanın 7 günü hizmet vermektedir.

glory güzellik denizli lazer epilasyon denizli glory denizli

Bizi arayın!

Bizi takip edin!

Tek tıkla iletişime geç!
© 2019 Glory Güzellik. Tüm Hakları Saklıdır.
Ry